Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “görev” yahut “iş” manaına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda el ve hükümet nöbetlerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tarif etmek yürekin kullanılmaya sarrafiyelandı. Bu görevliler, örneğin mevki daireleri yahut kiliselerde çeşitli nöbetlerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut mezun bir konumda mevcut rastgele bir kişhayırlı tarif etmek yürekin kullanılmaya sarrafiyelandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi çoğu kez hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda mevcut kişgelecek yahut kurumları tarif etmek yürekin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lügat resmi yahut mezun bir konumda mevcut rastgele bir kişhayırlı tarif etmek yürekin kullanılmaya sarrafiyelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir