Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza sürekli giriş karşılayıcı ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 sıra önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çallıkındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir arama bile arkadaş, kardeş evet da hesabı izleme fail yakınlarımızdan arama sağlamlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere izleme etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat alelumum kullanıcı adınızı bileğustalıktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız derunin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun serlıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mekân meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Izlemeçi arttırmak derunin kullanılan web siteleri evet da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat alelumum Instagram irtibatsı istediği derunin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir kişi şifrenizi çelde etmek derunin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, izlemeçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun derunin bile şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişyeğin farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Ne Geçmiş Karşıır?
Instagram hesabı çallıkınan evet da hacklenen zevat derunin ne günah ki çok bir araba seçenek bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok bir araba bindi sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek aslında değişik kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Metot: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama irtibatsı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama irtibatsı gelirse derhal şifreyi bileğustalıktirin ve yalnız arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Metot: Instagram hesabınız çallıkındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram anlayış şifreniz bileğustalıktiğinde yahut kullanıcı adınız bileğustalıktiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğustalıktirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine sakıncasız başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğustalıktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğustalıktiren sen bileğilsen, hesabını güvene allık” evet da gâh “bileğustalıkikliği sonuç allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız yalnız alelumum saldırganlar e-posta adresini bileğustalıktirdiği derunin sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “güvenlik kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir