Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, erdemli lisans eğitimini Kıymet Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Teşkilat vadiında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye dalünde bellik kasılmau, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kere önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar terbiye dalünde karı olarak birokkalı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kebir ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden esaslayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası çalışkan çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birokkalı futbol, basket köleübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde zemin aldığı Yetişkinçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin tarafı keşik Türkiye’nin en kebir özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda zemin almaktadır.

KALKO, terbiye vadiında yaptığı sükselı başlangıçimlerden dolayı birokkalı cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim bilimi Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında terbiye vadiında projeler yürütmektedir. Her yıl birokkalı öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile yanında öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir