Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” valörına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece fen aktarımı muhtevain değil, aynı zamanda âlem muhtevain de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir protez ad kullanarak (nickname) sohbet edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız rastgele biriyle strüktürlabildiği üzere başkaca tanılamadığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri tarafından strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve sohbet ika için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriya programlama dilleri kullanılarak veya amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş üretmek muhtevain sadece nickname (protez insan) cızıktırmak yeterli olurken bazılarındaysa sohbete mebdelamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine mebdelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla izlence meyan sebebiyleünü kullanarak sadece alfabelı, alfabelı ve fonlü, ünlü ve fonlü üzere tercihe demetlı olarak sohbet etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı gücük süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde müdrike mesajlaşma yazılımıdır. Bir vesair pop chat izlence olan ve internetin söylence yazılımlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir